18-04-2014
UPC: Sieć darmowych hot-spotów UPC Wi-Free

Aktualności, Internet mobilny

UPCUPC Polska wprowadza nową usługę dostępu do internetu – UPC Wi-Free. To bezpłatna sieć hot-spotów, którą tworzą modemy Wi-Fi użytkowników Internetu UPC. Z usługi mogą korzystać klienci UPC posiadający usługi internetowe o szybkości 30 Mb/s i wyższej.

UPC Wi-Free to kolejny krok w stronę mobilności portfolio produktowego UPC, dzięki któremu klienci otrzymują coraz więcej swobody korzystania z usług w wybranym przez siebie miejscu i czasie. Usługa startuje od czwartku (17 kwietnia) pilotażowo w Sopocie i jej zasięg rozszerzany będzie o kolejne polskie miasta. UPC Wi-Free to łatwy, szybki i darmowy dostęp do Internetu UPC – w kraju, a w przyszłości także w wybranych krajach Europy dla klientów UPC.

Jak to działa?
Wystarczy, by klienci znajdowali się w zasięgu sieci UPC Wi-Free, by być online i korzystać bez ograniczeń z zalet Internetu UPC. Usługa pozwala na przeglądanie stron www, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, korzystanie z portali społecznościowych czy słuchanie muzyki online oraz oglądanie wideo.

Jak skorzystać?
Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa zostanie automatycznie włączona, ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć w systemie Moje UPC (opcja opt-out). Aby zalogować się do sieci Wi-Free wystarczy nr ID klienta oraz jego numer PESEL.

Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925).

Bezpieczeństwo
Użytkownicy UPC Wi-Free nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych, co w żaden sposób nie wpływa na prędkość łącza, z którego korzystają klienci.

No related posts.

Zostaw komentarz

 

RSS wpisów
%d bloggers like this: