27-10-2012
Ulga internetowa nie zniknie całkowicie

Aktualności

Kilka tygodni temu Sejm przyjął propozycję rządu, która zakłada likwidacje popularnej wśród Polaków ulgi na internet od 2013 roku. Jednak jak podaje Gazeta Wyborcza, ulga nie zniknie całkowicie.

Rząd zdecydował się na likwidację ulgi na internet, twierdząc, że dostęp do sieci jest powszechny, a ulga nie jest czynnikiem warunkującym zakup dostępu do globalnej sieci. Rząd szacuje, że dzięki temu zyska 400 mln zł rocznie. Okazuje się jednak, że internetowa ulga nie zniknie jednak całkowicie.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w Senacie posłowie PO zgłosili poprawkę częściowo przywracają ulgę na internet. Jednak z ulgi będą mogli korzystać – przez dwa kolejne lata – ci podatnicy, którzy nie odliczali jej w PIT-ach w latach wcześniejszych. Limit wyniósłby jak dotychczas – 760 zł rocznie. Intencja jest taka, żeby była to ulga tylko dla osób zaczynających przygodę z internetem.

Zmianę zaakceptowało Ministerstwo Finansów. Zmiany poparł wcześniej Senat, a w środę Sejm, który jednocześnie zakończył prace nad projektem wprowadzającym zmiany w ulgach PIT.

No related posts.

Zostaw komentarz

 

RSS wpisów
%d bloggers like this: