23-09-2012
Milion mieszkań w zasięgu sieci nowej generacji Netii

Aktualności

Netia, największy w Polsce alternatywny operator telefonii stacjonarnej, powiększa zasięg nowej generacji NGA ,umożliwiającej świadczenie usług 3play, czyli telefonu, internetu i telewizji cyfrowej.

Sieć Netia wciąż modernizuje swoją sieć, by dostarczać klientom coraz szybszy internet i telewizję wysokiej rozdzielczości. Obecnie w zasięgu sieci nowej generacji Netii jest już ponad milion gospodarstw domowych.
W tej liczbie 300 tysięcy stanowią rozwiązania, które już w tej chwili pozwalają w większości na transfer danych z prędkością 1 Gbps!
Dalsze prawie 700 tysięcy (ok. pół miliona na sieci Netii i 200 tys. w Dialogu) stanowią sieci VDSL-owe o możliwościach transferu 25-80 Mbps.

Wydaje się, że super szybkie sieci są potrzebne już teraz a napewno będzie tak w najbliższej przyszłości. Bo to jest taka sama dyskusja jak ponad dekadę temu, gdy dominował dostęp dial up 56 kbps a niektórzy sceptycy pytali czy komukolwiek będzie potrzebny internet 1 Mbps? Czy 1 Mbps robi teraz wrażenie na kimkolwiek? Chyba na kimś, kto jest w zasięgu bardzo słabych technologii radiowych. Trzeba jednocześnie pamiętać, że ruch głosowy wciąż generuje znacznie większe przychody dla sieci komórkowych niż mocno obciążający sieć ruch data, a pasmo radiowe nie jest z gumy…

No related posts.

Zostaw komentarz

 

RSS wpisów
%d bloggers like this: