30-09-2013
Jest propozycja na powstanie jedego operatora dla LTE

Aktualności

wwwPolkomtel proponuje stworzenie jednego operatora LTE, który udostępniałby zainteresowanym podmiotom infrastrukturę „na życzenie”. Urząd Komunikacji Elektronicznej nie mówi „nie” – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Wkrótce UKE ogłosi aukcje na częstotliwości 800 MHz i 2600 MHz. Pasmo 2600 MHz było pierwsze, które umożliwiło świadczenie usługi mobilnej transmisji danych w transmisji LTE, które zostało udostępnione komercyjne. Do tej pory jest też najczęściej sprzedawanym pasmem, choć w praktyce jest wykorzystywane przede wszystkim w dużych miastach. Pasmo 800 MHz jest uważane za najbardziej atrakcyjne do świadczenia usług LTE. Udział w aukcji zapowiadają wszyscy operatorzy.

W ramach konsultacji, do urzędu napływają różne propozycje od operatorów. Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, spółka Polkomtel, operator komórkowej sieci Plus, proponuje stworzenie jednego operatora infrastrukturalnego dla sieci LTE. Takie rozwiązanie mogłoby zakończyć spory dotyczące zasad rozdysponowania pasma 800 MHz. Według propozycji, jeden podmiot dysponował całym pasmem i udostępniał infrastrukturę na życzenie.

Rzecznik sieci Play przyznaje, że propozycja spółki Polkomtel jest warta rozważania. Orange i T-Mobile na razie nie komentują propozycji konkurenta.

No related posts.

Zostaw komentarz

 

RSS wpisów
%d bloggers like this: