25-09-2013
Aero2: Darmowy internet mobilny z większymi ograniczeniami

Aktualności, Internet mobilny

aero2Ze względu na dużą popularność darmowego internetu mobilnego sieci Aero2, operator chce w przyszłym roku ograniczyć do niego dostęp. Przyczyną tej decyzji  jest zbyt duża ilość danych pobieranych przez użytkowników.

W pierwszym kwartale 2014 roku operator Aero2, zapewniający bezpłatny internet, wprowadzi ograniczenia w dostępie do tej usługi. Operator zmiany uzasadnia to koniecznością zdyscyplinowania użytkowników, którzy pobierają bardzo duże ilości danych – dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna.

Na czym będzie polegała główna zmiana? Jedna sesja połączenia z darmowym internetem Aero2 trwa 60 minut. Po tym czasie użytkownik jest rozłączny, jednak to nie przeszkadza użytkownikom, bo urządzenia ponownie szybko łączą się z internetem. Po zmianach ponowne połączenie z internetem będzie możliwe dopiero po wpisaniu przez użytkownika na stronie internetowej dwóch widocznych tam słów. Mechanizm znany jest jako Captcha.

Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) spółka Aero2 udostępnia od 10 maja 2011 roku. Z mobilnego dostępu do Internetu mogą korzystać wszyscy pełnoletni mieszkańcy Polski, zamawiając karty SIM (m.in. na stronie operatora). BDI jest niekomercyjną formą o charakterze socjalnym, stymulującym rozwój społeczeństwa informacyjnego. Pod Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) spółka Aero2 przeznacza 20% zasobów swojej sieci w paśmie 900MHz i 2,6GHz

No related posts.

Zostaw komentarz

 

RSS wpisów
%d bloggers like this: